ExtrageziExtragezi
Forgot password?

ŞANLIURFA-HALFETİ

ŞANLIURFA-HALFETİ PROGRAMI

28.05.2022 CUMARTESİ

BİRECİK – KELAYNAK KUŞLARI –ŞANLIURFA – TARİHİ ÇARŞILAR – HALFETİ-GÖBEKLİTEPE – SIRA GECESİ

07:00  Extragezi.com buluşma noktasından Otobüsümüzle Halfeti’ye  hareket

09:30  Gezimize ilk olarak Ülkemizde ve dünyada nesli tükenmekte olan ve dünyada sadece iki yerde biri fas’ta diğeri Türkiye’de bulunan şuan  koruma altında olan  Kelaynak Kuşları’nı görmek için  Birecik’imizin Fırat Nehrinin kıyısında bulunan ve Tarım ve Orman Bakanlığınca kurulmuş olan Üretme İstasyonuna gidiyoruz. Burada kuşlar hakkında bilgi alıp, kuşları görüyoruz ve sonrasında Halfeti’ye geçiyoruz.

10:30 Fırat Nehri’nin masmavi suları altında kalan tarihi dokusu ile sizleri büyüleyecek  güzelliğe sahip Halfeti’ye giderek tekne gezimize başlıyoruz. Burada Sular altındaki  Savaşan Köyü’ne ait evler  ve Camii’yi görüp, Rumkale’nin yanı başından geçip müzik eşliğinde eğlenceli tekne turumuzu tamamlayacağız. Karagül’ü ile meşhur, Halfeti’de vereceğimiz serbest zaman esnasında dar sokaklar arasında yürüyüş yapıp, asma köprüye çıkabilirsiniz.

12:00 Urfa ‘ya hareket

13:30  ilk olarak  Hz. Eyüp Peygamberin 16 yıl boyunca çile çektiği makamı ziyaret ediyor ve ona şifa olarak gönderilen sudan bizlerde şifa niyetine içiyoruz. Daha sonra buradan ayrılıp  Balıklıgöl, Aynzeliha gölü, Hz.İbrahim’in ateşe atıldığı ve ateşe düştüğü yer, Halilurrahman Camisi, Hz.İbrahim’in doğduğu mağara, Mevlidi Halil Camisi, Üstadın ilk defnedildiği mezarı ve Rızvaniye Medresesi, Urfa’nın simgelerinden olan ve birçok dizi setinin kurulduğu Gümrük Hanı ve Sipahi Çarşıları geziyoruz öğlen yemeği ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz.

16:00 Dünyanın bilinen en eski anıtı olan GÖBEKLİTEPE 2018 yılında Türkiye’den UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alındı. Göbeklitepe ülkemizde UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınan 19 kültür varlığından biri. Bu ziyaretimizde günümüzden yaklaşık 12 bin yıl öncesine bir zaman yolculuğu gerçekleştiriyoruz. İnsanoğlunun yaptığı ilk tapınakları ve bu devasa kült alanı hep birlikte inceliyoruz. Göbeklitepe’ de gerçekleştirdiğimiz gezimizin ardından bu özel ve önemli alanı fotoğraflıyoruz. Ziyaretten sonra Şanlıurfa merkez’e dönüyoruz.

18:30 Urfa Kültürünün bir parçası Sıra Gecesi’ne katılıyor ve Urfa yöresinin lezzetli yemekleri eşliğinde muhteşem eğlenceyi doya doya yaşıyoruz.

21:30 Kahramanmaraş’a hareket 00:30 Başka bir gezide buluşmak üzere ayrılıyoruz.

 

ÜCRETE DAHİL OLAN ÜCRETE DAHİL OLMAYAN
Lüks otobüsler ile ulaşım Öğle yemeği
Otobüs içi Kahvaltı Tabağı (Sıcak-Soğuk içecek) Göbeklitepe giriş ücreti
Tekne gezisi
Müzikli ve Yemekli SIRA GECESİ (Et Menülü Full Paket )
Altum Km Turizm refakati Otobüs içi eğlence ve  ikramlar  
1618 Nolu Zorunlu FULL Seyahat Sigortası
Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmetleri

BU GEZİ İÇİN GEREKLİ  KİŞİSEL  MALZEMELER:  Spor ayakkabısı, kalın tabanlı yürüyüş ayakkabısı, güneş gözlüğü, şapka, mevsimlik rahat kıyafetler.  (Seyahat boyunca Otobüsün dezenfektan işlemleri yetkililerimiz tarafından titizlikle yapılmaktadır. Tur Rehberi; hava ve yol koşulları vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir. )