ExtrageziExtragezi
Forgot password?

Akdeniz & Portekiz & Fas Cruise

1.GÜN

İSTANBUL HAVALİMANI – MİLANO / CENOVA (ITALYA)
İstanbul Havalimanı Dış hatlar terminali saat 06: 30’da buluşmamızın ardından check-in işlemlerimizi yapıyoruz ve TK 1873 sefer sayılı uçak ile saat 08: 55’de hareket yapmak. Milano’ya yerel saat ile saat 10.00’da varışımızın ardından Cenova’ya gemimize transfer. Check in işlem, kabinlere yerleşme ve gemimizin hareketi saat 17.00 ..
2.GÜN

BARSELONA (İSPANYA)
Gemimiz sabah saat 13.00’da Barceona limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra “Barcelona Şehir Turu” katılabilirler. Limandan özel aracımız ile Avrupa’nın en güzel metropollerinden biri olan Barcelona’da şehir tutumuza başlıyoruz. Şehir turumuza La Rambla Caddesi, Cristoforo Colombo Anıtı, Maremagnum Suni Limanı, Barceloneta Plajı, Olimpiyat bölgesi ve limanı, Catalunya Meydanı, Gaudi’nin evlerinin bir sokak müzesine dönüştürüldüğü Paseu de Gracia caddesi ve en temel eseri Sagrada Aileleri göreceğimiz yerler arasında. Turumuz Montjuic tepesine çıkıp manzara fotoğrafları çekeceğiz. Alışveriş için serbest zamanın ardından gemimize geri döneceğiz .. Geminin hareketi saat 18.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

3. GÜN

DENİZDE SEYİR
Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunulacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra elde edilecek müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

4.GÜN

KAZABLANKA (FAS)
Gemimiz sabah saat 08.00’da Kazablanka limanına yanaşacak. Mekke’den sonra dünyanın en büyük camisi olan Kral Hasan Camii’nin bulunduğu şehir, aynı zamanda Humphrey Bogard’ın ünlü “Casablanca” filmiyle de tanınıyor. “Beyaz Ev” manasına Kazablanka ismini şehre İspanyollar vermiştir. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra “Kazablanka-Rabat Turu” katılabilirler. Casablanca limanından özel otobüsümüzle hareket edecek ve ilk durak olarak Birleşmiş Milletler meydanına gideceğiz. Sonra Pazar yeri, Habous meydanı, Corniche semti, Muhammed V bulvarı gibi yazılı tura göreceğiz. 1980-1993 faaliyette inşa edilmiş olan ve şu an dünyanın en büyük cami unvanına sahip “Hassan II camii” ni gezeceğiz. 20 000 metrekare alana kurulu yapı gezimizin en ilginç yerlerinden biri olarak aklınız silinmeyecektir. Biraz serbest vaktin ardından güzel bir yemek yemeğimizi yiyeceğiz. Yaklaşık 45 yolculuk yolculuğumuz Casablanca- Rabat arasındaki doğal izleyecek ve Fas Krallığının bugünkü başkenti Rabat’a varacağız. Hassan Kulesi, V. Muhammed Anıt Mezarı, Kraliyet Sarayı gibi out gördükten sonra Bouregreg nehri kıyısındaki OUDAYA kalesinde ünlü nane çayını tadacağız. Sonra gemiye döneceğiz.Casablanca’ya geri döneceğiz. Gemimiz gece saat 22.00’de Kazablanka limanından ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Yaklaşık 45 yolculuk yolculuğumuz Casablanca- Rabat arasındaki doğal izleyecek ve Fas Krallığının bugünkü başkenti Rabat’a varacağız. Hassan Kulesi, V. Muhammed Anıt Mezarı, Kraliyet Sarayı gibi out gördükten sonra Bouregreg nehri kıyısındaki OUDAYA kalesinde ünlü nane çayını tadacağız. Sonra gemiye döneceğiz.Casablanca’ya geri döneceğiz. Gemimiz gece saat 22.00’de Kazablanka limanından ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Yaklaşık 45 yolculuk yolculuğumuz Casablanca- Rabat arasındaki doğal izleyecek ve Fas Krallığının bugünkü başkenti Rabat’a varacağız. Hassan Kulesi, V. Muhammed Anıt Mezarı, Kraliyet Sarayı gibi out gördükten sonra Bouregreg nehri kıyısındaki OUDAYA kalesinde ünlü nane çayını tadacağız. Sonra gemiye döneceğiz.Casablanca’ya geri döneceğiz. Gemimiz gece saat 22.00’de Kazablanka limanından ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Gemimiz gece saat 22.00’de Kazablanka limanından ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Gemimiz gece saat 22.00’de Kazablanka limanından ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

5.GÜN

DENİZDE SEYİR
Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunulacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra elde edilecek müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

6. GÜN

ST. CRUZ DE TENERIFE (KANARYA ADALARI)
Gemimiz sabah saat 08.00’da St.Cruz de Tenerife limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Santa Cruz de Tenerife İspanya’nın Kanarya Adaları Özerk Bölgesi’nin Las Palmas de Gran Canaria şehri ile birlikte eş-başkentidir. Ayrıca Santa Cruz de Tenerife İli’nin de en büyük kenti ve başkentidir. Şehir Tenerife adasını en önemli yerleşim merkezidir. Kanarya Adaları’nın gözbebeği olan ada, İspanya’nın turizm gelirleri sıralamasında ilk sıralarda yer alan bir tatil durağı. Plajları, mekânları, doğası ve sıcakkanlı insanlarıyla keşfedilmesi ve yaşanması gereken bir maceranın diğer adıdır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra “St.Cruz de Tenerife Şehir Turu” ile bu güzel adayı tanıma fırsatı bulacaklardır. Kanarya Takımadaları’nın en büyüğü Tenerif; onu gezgine edecek büyüye sahip. Gezimiz güneydeki Santa Cruz Limanı’ndan başlayıp, Esperanza ormanları ile birlikte 3781 metre yülseklikteki Teide Yanardağı’nın yesil vadiler sağladı Orotava Köyü’ne ve barındırdığı balkonlu İspanyol Evleri’ne girdi Afro-Okyanus bazıün boyutu otantik hediyelikler arasında dolaşmak isteyeceksiniz. Gezimizin devamında bir başka alış-veriş ve keyif cenneti olan Adanın kuzey sahillerindeki Puerta de la Cruz’da gönlünüzce serbest zamanınızı değerlendirmeniz için serbest zamanınız olacak. Gemimizin hareketi saat 17.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Orotava Köyü’ne ve barındırdığı muhteşem Balkonlu İspanyol Evleri’ne uğrayıp Afro-Okyanus geliştirün boyutu yanında otantik hediyelikler arasında kaybolmak isteyeceksiniz. Gezimizin devamında bir başka alış-veriş ve keyif cenneti olan Adanın kuzey sahillerindeki Puerta de la Cruz’da gönlünüzce serbest zamanınızı değerlendirmeniz için serbest zamanınız olacak. Gemimizin hareketi saat 17.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Orotava Köyü’ne ve barındırdığı muhteşem Balkonlu İspanyol Evleri’ne uğrayıp Afro-Okyanus geliştirün boyutu yanında otantik hediyelikler arasında kaybolmak isteyeceksiniz. Gezimizin devamında bir başka alış-veriş ve keyif cenneti olan Adanın kuzey sahillerindeki Puerta de la Cruz’da gönlünüzce serbest zamanınızı değerlendirmeniz için serbest zamanınız olacak. Gemimizin hareketi saat 17.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Gemimizin hareketi saat 17.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Gemimizin hareketi saat 17.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

7. GÜN

FUNCHAL (MADEIRA ADALARI)
Gemimiz sabah saat 09.00’de Funchal limanına yanaşacak. Burada arzu edenler rehberlerinin düzenleyeceği ekstra “Funchal Şehir Turu” na katılabilirler. Funchal, Portekiz’in Madeira Özerk Bölgesi’nde Madeira Adası’nda yer alıyor. Subtropikal iklime sahip olan şehirde yıl boyunca hemen aynı aynı sıcaklıkta görülüyor. Parkları, meydanları, insanları, ile geniş kozmopolit bir şehir olduğu söylenebilir. Doğanın cömert elini esirgemeden yarattığı Funchal’ı keşif gezimizde, vadiyi nefes görebiliyorlar teleferikle geçip 660 metre yüksekteki Monte Kilisesi ve bahçeleri ile görüp, yıllık gelenek sepet ile aşağı kayıp (Toboggan Arabaları onun yaşını uygun seçme için kullanma ücreti olan 15. – € aracı kullanacaklar tarafından ayrıca rehbere ödenecektir. ) daha sonra otobüsümüzle 1200 metre yüksekteki Eire Do Serrado’ya vardığımızda ormanlar ile çevrili, Rahibeler Vadisini otobüsümüzle seyredip keyifle alışveriz. Bu tepedeki serbest zamandan sonra aşağıya doğru inerken adayı yazılı seyredebileceğiniz Eire do Barcelo’da mola vereceğiz. Ayrıca derin uçurumlarından başka olan Cabo de Girao’yu ziyaret edeceğiz. Gemiye dönmeden önce şehir merkezinde serbest zaman vereceğiz. Gemimizin hareketi saat 17.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Ayrıca derin uçurumlarından başka olan Cabo de Girao’yu ziyaret edeceğiz. Gemiye dönmeden önce şehir merkezinde serbest zaman vereceğiz. Gemimizin hareketi saat 17.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Ayrıca derin uçurumlarından başka olan Cabo de Girao’yu ziyaret edeceğiz. Gemiye dönmeden önce şehir merkezinde serbest zaman vereceğiz. Gemimizin hareketi saat 17.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

8. GÜN

DENİZDE SEYİR
Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunulacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra elde edilecek müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

9. GÜN

MALAGA (İSPANYA)
Gemimiz saat 08.00’de Malaga limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Madrid, Barselona, ​​Valencia ve Sevilla’dan sonra’nın en büyük beşinci şehri. Eğlence gece hayatı, unutulmaz damak tadına sahip balık> ve kültürel açıdan zengin tarihi mekânları ile oldukça hızlı bu şehir, İspanya’nın Endülüs kısmının göz bebeği olarak her yıl tur turisti ağırlıyor. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Malaga Bölge Turu” na katılabilirler. Güneş Sahilleri’nin (Costa del Sol) ve Endülüs’ün merkezi olan Malaga; Arap ve batı yetenekün buluşup boy gösterdiği özel bir füzyondur. Gibralfaro Kalesi, Katedrali, Emevi Sultanlarının Sarayı, egzotik ağaçlarla donanmış Alameda Bulvarı ile İspanya ‘ nın en turistik bölgesi olması bir tesadüf değildir … Picasso boşuna burada doğmayı seçmemiş … Sizlere bu mistik Kenti yakından tanıtıp daha sonra; taşlı sokakları, bembeyaz evleri, gezinti faytonları ve otantik çarşısı ile ünlü bir başka özel Endaluz köyü olarak ün yapan Mijas’a doğru yol alacağız. Gemimizin hareketi saat 14.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

10.GÜN

DENİZDE SEYİR
Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunulacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra elde edilecek müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

11. GÜN

CIVITAVECCHIA / ROMA (İTALYA)
Gemimiz saat 09.00’de Civitavecchia limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Merkezi’da İtalya Lazio Bölgesi’nde, Roma ili’ne bağlı ve Roma sıva 80 km batı-kuzey-batısından bulunan bir kent ve bir komün. Şehrin ismi Latince “eski şehir” gelir. Burada arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Roma Şehir Turu” na katılabilirler. Ölümsüz şehir Roma, engebeli içinde bulunan 7 tepe üzerine kurulu. Bal renkli çeşmelerin şehri ya da Augustus tarafından yaratılan mermerler şehri olarak şehir şehir, efsanelere göre M.Ö. 753 yılında Romulus (Romolo) tarafından kurulmuş. Tiber (Tevere) Irmağı üzerinde ve Tiren Denizi’ne yaklaşık 25 km yükseklikte bulunan Roma, hiç şüphesiz, dünyanın hakkında en fazla yazılar yazılan, resimlerle güzellikleri sergilenen ve en fazla övülen şehirlerinden bir tanesi. Batı uygarlığının beşiği ve Katolik dininin kalbi olan Roma, bugün İtalya’nın siyasi, idari ve kültürelının merkezidir. Tam gün sürecek olan bu turumuzda Civitavecchia Limanın bizi bekleyecek olan otobüsümüzle 1 saat 15 yolculuk bir yolculuktan sonra varacağımız Roma’da otobüsümüzle yazılı bir tur yapıyoruz. Görüldükleri yerler arasında; Castel Sant’Angelo, Tiber Nehri, Borghese Parkı, Via Veneto, Popolo Meydanı, Republica Meydanı, Via Nazionale, Marcello Tiyatrosu, Circo Massimo, Forum alanları bulunmakta. Daha sonra Roma’nın ünlü meydanlarını keşfediyoruz. Görüldükleri yerler arasında; Pantheon Meydanı, Navona Meydanı, Aşk Çeşmesi ve İspanyol Merdivenleri’nde turumuzu bitirip alışveriş molası veriyoruz. Akşam otobüsümüzle buluşup gemimize dönüyoruz.

DEĞİL. Katılmak isteyenler, meydanlara otobüs giremeyeceği için meydanlar arasında yürüyüşler yapılacağını göz önünde bulundurmalıdırlar. San Pietro Bazilikası’na girmek için en az 2 saat kuyruk bekleneceğinde programda yer almamaktadır. Arzu edenler serbest zamanlarında gidebilirler. Bayanların omuzlarının ve dizkapağı altına kadar bacaklarının, bayların ise omuzlarının ve ayak bileklerine kadar bacaklarının kapalı olması şarttır. Geminin hareket saati 19.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide

12.GÜN

CENOVA– MİLANO – İSTANBUL HAVALİMANI
Gemimiz saat 08.00’da Cenova limanına yanaşacaktır. Gemi çıkış işlemlerimizin ardından gemiden ayrılıyoruz. Bizi bekleyen araçlarımız ile Milano havaalanına hareket etmek. Check-in işlemlerimizin ardından Türk Hava Yollarının TK 1877 sefer sayılı uçağı ile saat 20.15 de İstanbul’a hareket etmek. Yerel saat ile 21.20’de İstanbul Havalimanına varış. Turumuzun sonu

İPTAL ŞARTLARI
iptal etme işlemleri tur hareketine kalan gün adedini ve de toplam tur bedeli üzerinde kesilecek olan ceza belirtmektedir.

Kayıt yapıldığı günden itibaren ———- 121 gün kala kişi başı 100 €
120 gün ———- 60 gün% 25
59 gün ———- 30 gün% 50
29 gün ———- 0 gün% 100

Uçak iptali havayolundan iptal şartlarına göre uygulanacaktır.

 

Seyahate Dahil Olan Hizmetler

* Türk Havayolları ile İstanbul Havalimanı – Milano – İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıf uçak bileti
* MSC Splendida gemisinde 11 gece 12 gün tam pansiyon konaklama.
* Havaalanı-Liman- Havaalanı Transferler
* Havaalanı ve Liman Vergileri
* English Tur Liderliği Hizmeti (Grup 25 kişi olduğu takdirde)
* Gemideki sabah, öğle, akşam yemekleri ve ikramları
* Gemideki her gün ve gece için ayrıca düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar.
* Kaptanın hoş geldin partisi ve gala yemeği
* Fitness
* Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Seyahate Dahil Olmayan Hizmetler

* Gemideki tüm çay
* Gemi personeli servis ücreti
* Kişisel harcamalar (Telefon, kuru temizleme, doktor vs)
* Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar
* Vize ücreti (Bu program için çok girişli Schengen vizesi gerekmektedir. Yeşil pasaportlulara vize gerekmemektedir)
* Yurt dışı çıkış harcı (harç pulu)
* SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Türk vatandaşları için geçerlidir)

 

BİLİNMESİ GEREKEN ÖNEMLİ NOTLAR
* Tur Prontotour ‘dur programda belirtilen saatler Türk Hava Yolları ve MSC Cruises şirketlerinden alınmıştır. Saatlerde herhangi bir yazı yazın Acentenizin sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu yüzden herhangi bir saat değişikliğinden ötürü acenteniz programın söz ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde gerçek olabilir.
* Gemi gezisi sırasındaki akşam akşam yemeklerinden 2’si resmi akşam yemeğidir ve yemek isteyen erkek yolcumuzun yanında en az bir adet takım elbise, bayanların da en az 1 adet gece elbisesi bulundurmaklar.
* Gemi gezisine grubumuzun akşam yemek alacağı restoran ve masalar daha önceden program ve isimlere göre numaralandırılmış olacaktır. Bu nedenle gemide alınacak ilk öğün yemekten son öğün yeme kadar herkes daha önce sıfırlama ile oturacaktır. Ancak arzu yemeklerini başka geminin başka restoranlarında da alma hakkına sahiptir.

* Gemi seyahatiniz size başkalarının telefon ile ulaşması son derece zordur. Geminin uydu sistemi ile görüşmeler sağlanabilir.
* Gemiye check-in göster istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi havuzuna kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz ne kredi kartından ortalama 250 Euro bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyirde gemi içinde yapılacak harcamalar içindir. Gemi harcamalarınızı ise (meşrubat veya her türlü çay için) gemi gece boyu size verilecek olan manyetik kartlar ile yapabileceksiniz. Gemide alışveriş ve casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı televizyonlarda öğrenebilirsiniz.

* Gemiye içki, ütü, saç kurutma makinası vb sokmak kesinlikle yasaktır.
* Gemi seyahatimizin başlangıcında grubumuzun tüm valizleri için belirli renklerde valiz rezervasyon yaptırmak. Bu etiketin doldurulması valizlerinizin doğru olarak gelişmesi önemlidir.
* Valizlerinizi geminin ilk açılış akşam geç vakite kadar kamaralarınıza gelmeyebilir. Yoğunluk ve yoğun yoğun ve kesinlikle geminin yoğunluğunda olan bir durumdur. Onun için gemiye bineceğiniz ilk gün elzem olan ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınızada fayda vardır.

* Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 30 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da acenteniz sorumlu olmayacaktır.
* Gemi seyahatimizin sonunda valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize daha önceden bırakılacak takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir.
* Vize alımları için en az 15 iş günlük bir süreye ihtiyaç vardır. Lütfen programa katılımınızı buna göre ayarlayınız.
* Dünyada ki kredi krizi ve petrol üretimindeki azalmadan değişken petrol fiyatları vergilerde artışa neden olmaktadır. Tüm uluslar arası uçuş yapan IATA statüsündeki havayolları ve gemi şirketleri tarafından bu zamlar yakıt ek ücreti adı altında belirtilir .. Günden güne değişen benzin fiyatları maalesef siz sayın yolcularımıza zamlı olarak yansıtılmaktadır. Havalimanı vergisi adı altında sizlerden tahsil edilen yakıt ek ücreti adı verilen fark tamamen havayollarına ödenen net rakamlardan ibarettir. Bu dersin herhangi bir kazancı söz konusu değildir. Gemi dönüş ve Havayolunun biletine gelecek vergi, sigorta vb artışlar aynı oranlarda sunulacak