ExtrageziExtragezi
Forgot password?

MISIR TURU

Kahire – İskenderiye

1.Gün İstanbul – Kahire

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu THY bankosunda 05:00’da buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY’nin TK690 seferi ile 07:25’te Kahire’ye uçuyoruz. Varış: 08:40. Varışta rehberimiz tarafından karşılanmanın ardından Kahire turumuzda Selahaddin Eyyübi Kalesi, klasik Osmanlı mimarisi tarzında inşa edilmiş Kavalalı Mehmet Ali Paşa Camisi, Memlük eserlerinden Sultan Hasan Medresesi, Rufai Camisi, Tolunoğlu Ahmet Camisi, Mısır fatihi sahabe Amr bin As Camisi ziyaretlerini müteakip akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

2.Gün Kahire

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından Kahire turumuzda dünyanın 7 harikasından biri olan Giza Piramitleri: Keops Piramidi, Kefren Piramidi ve Mikerinos Piramidi, Sfenks, Parfüm Atölyesi, Papirüs Atölyesi, bulundurduğu eserler bakımından dünyanın en ünlü ve en zengin müzelerinden biri olan ayrıca 5000 yıllık tarihe tanıklık eden Kahire Müzesi, Tahrir Meydanı (uzaktan), Kahire Kulesi (uzaktan), Nil Nehri üzerindeki Ruda ve Gezira Adaları (uzaktan), El Ezher Camisi ve Hz. Hüseyin’in (Rh.A.) mübarek başlarının bulunduğu kabri ve Hz. Hüseyin Camisi’nin görülmesini müteakip Han Halil Çarşısı’nda serbest zamanın ardından Nil Nehri’nde tekne turu sırasında akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

3.Gün Kahire – İskenderiye

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından Kahire’ye yaklaşık 3 saat uzaklıkta olan İskenderiye’ye hareket ediyoruz. Akdeniz kıyısında bulunan ve Mısır’ın en büyük ikinci kenti olan İskenderiye aynı zamanda turizm açısından en önemli şehirlerinden biridir. İskenderiye şehir turumuzda İskenderiye Kütüphanesi, İskenderiye Feneri’nin kalıntılarından yapılmış Kayıtbay Kalesi, Ebu’l Abbas El Mursi Camisi, Kaside-i Bürde’nin yazarı İmam Busiri’nin Kabri görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Kahire’ye dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

4.Gün Kahire – İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından İmam-ı Şafii’nin Kabri’ni ziyareti müteakip Firavun Köyü’nü geziyoruz. Gezimiz sonrası dönüş yolculuğu için Kahire Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY’nin TK695 seferi ile 21:20’te İstanbul’a uçuyoruz. Varış: 00:45.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

THY ile İstanbul / Kahire / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri,
3 gece 4* kalitesinde otellerde konaklama,
3 açık büfe kahvaltı otelde,
2 akşam yemeği otelde veya restoranda,
Nil Nehri Tekne Turu’nda açık büfe 1 akşam yemeği,
Giza Piramitleri ve Sfenks Alanı, Kahire Müzesi, Selahaddin Eyyübi Kalesi, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Camisi, Sultan Hasan Medresesi, Rufai Camisi, Mehmet Ali Paşa’nın Ailesi’nin Kabirleri, İskenderiye Kütüphanesi, Kayıtbay Kalesi, Montaza Sarayı Bahçesi, giriş ücretleri,
Programda adı geçen tüm transferler,
Türkçe rehberlik hizmeti,
Seyahat sigortası,
Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Mısır vizesi ve hizmet bedeli: kişi başı 170TL konsolosluğa ödenen ücret + (istenirse) 35EUR vize danışmanlık hizmet bedeli + (istenirse) pasaport kargo ücreti (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.)
Kahire Müzesi içerisinde Mumya Odası, Giza Piramitleri ve Sfenks Alanı’nda piramitlerin içerisine giriş ücretleri
İstanbul’a iç hat bağlantı uçuşu ücreti
Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan su ve kapalı içecekler
50₺ yurt dışı çıkış harcı
Program dışı talep edilecek turlar
Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet