ExtrageziExtragezi
Forgot password?

İtalya-Yunanistan-Bulgaristan-Sırbistan-Slovenya Turu

Otobüslü İtalya, Yunanistan, Bulgaristan, Sırbistan, Slovenya Turu

Selanik, Igoumenitsa, Bari, Napoli, Pompei, Roma, Siena, Pisa, Floransa, Venedik, Ljubljana, Belgrad, Sofya

1.Gün Buluşma ve Yola Çıkış – İstanbul

Gezimizin ilk günü, 21:00’da Kadıköy Evlendirme Dairesi, 21:30’da Mecidiyeköy Migros Önü ve 22:00’da Bakırköy İncirli Ömür Plaza önünden İpsala Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz.

2.Gün İstanbul – Selanik -Igoumenitsa -Bari

İpsala’ya varışta gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Kavala’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışta alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Selanik’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışta yapacağımız panoramik şehir turunda; Venizolos Meydanı, Aristoteles Meydanı, Beyaz Kule, Atatürk Evi ve Kordon görülecek yerler arasında olacaktır. Serbest zamanın ve akşam yemeği sonrası Igoumenitsa Limanı’na doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 360 km’lik bir yolculuk sonrası varışın ardından yapılacak gümrük işlemlerini takiben grubumuz için ayırtılmış olan feribot koltuklarına yerleşiyoruz. Saat 00:00 civarında Bari’ye hareket ediyoruz.

 

Not: Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir. Feribottaki yerlerimiz yataklı iç kabinlerdedir. 4 yataklı odalarda bayanlar ayrı erkekler ayrı kalınacaktır.

3.Gün Bari – Napoli – Pompei – Roma

Feribotta alacağımız kahvaltının ardından sabah yerel saat ile tahmini 09:30’da İtalya’nın liman kenti Bari’ye varışta otobüsümüz ile kısa bir panoramik şehir turu yaptıktan sonra tipik bir İtalyan şehri olan Napoli’ye hareket ediyoruz. Napoli’ye varışta yapacağımız panoramik şehir turunda 16. yy’da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Ünlü sinema yönetmeni Fellini’nin filmlerine konu olmuş gerçek İtalya Kültürü’nü tanıma fırsatı bulabileceğiniz Napoli, İtalya’nın görülmeye değer şehirlerinden bir tanesi. Napoli gezimizin ardından Vezüv Yanardağı’nın püskürmesiyle kül bulutu altında kalan ve taşlaşmış bedenlerin görüldüğü antik şehir Pompei turu ile devam ediyoruz. Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei; M.S.79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı’nın eteklerindedir. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları ve tiyatrolar yer alıyor. Bu ibretli gezimizin ardından otobüsümüz ile Roma’ya doğru yola çıkıyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama için Roma otelimize hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğun ardından akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

4.Gün Roma

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Roma şehir turumuzda Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedrali, Colosseum, Mussolini’nin halka seslendiği Venedik Meydanı, Aşk Çeşmesi (Fontana di Trevi), Panteon, Vittorio Emanuele Zafer Anıtı, Roma Forum, Imperial Forum, İspanyol Merdivenleri (Piazza Spagna), Via Del Corso ve Circus Maximus göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turunun ardından akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

5.Gün Roma – Siena – Pisa – Montecatini

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Toscana Bölgesi’nde ki Siena şehrine hareket ediyoruz. Siena şehrine varışımızda Avrupa’nın en büyük meydanlarından biri olan Piazza del Campo ve Ortaçağ’dan kalma yapıları ve dar sokaklarıyla sizleri karşılıyor. Avrupa’nın en büyük tarihi merkezlerinden birine sahip şehirde geleneksel “Palio” at yarışları her yıl binlerce izleyiciyi çekmektedir. Yapılacak tanıtım turunda Siena Katedrali, Palazzo Publico, Baptisterio görülecek yerler arasındadır. Siena turumuzdan sonra Pisa’ya doğru yola çıkıyoruz. Ortaçağ’da İtalya’nın dört büyük liman şehirlerinden biri olan Pisa’ya varışta, Dünya’nın her köşesinde bilinen ve göreni şaşkınlığa sevk eden eğik çan kulesiyle sizi karşılıyor. Piazza dei Miracoli, yani Mucizeler Meydanı’nda Santa Maria Assunta Kilisesi ve Vaftizhane de görülecektir. Eğik kuleye destek olurken çekilen fotoğraflar ve yapılabilecek hediyelik eşya alışverişinin ardından akşam yemeği sonrası konaklama Toscana Bölgesi’nin termal kenti Montecatini’de ki otelimizde.

6.Gün Montecatini – Floransa -Venedik

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Şehre varışın ardından yapılacak panoramik şehir turumuzda, Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Duomo Kilisesi (Santa Maria del Fiore) ve Signoria Sarayı dışarıdan görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından Venedik’e doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama Venedik – Mestre otelimizde.

7.Gün Venedik (Mestre) – Venedik Adası – Venedik (Mestre)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından kanallar şehri Venedik’e hareket ediyoruz. Varışta yapılacak şehir turumuzda San Marco Meydanı ve Kilisesi, Tövbe Köprüsü, Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi, Giorgio Maggiore Kilisesi ve Büyük Kanal dışarıdan görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuzun akabinde Venedik`in sembolü olan kanallar arasında Gondol Turu sonrası Venedik Adası’ndan ayrılıyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama Venedik-Mestre’de bulunan otelimizde.

8.Gün Venedik (Mestre) – Ljubljana -Belgrad

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Sırbistan’ın başkenti, eski Yugoslavya’nın ve önemli Osmanlı eserlerinin bulunduğu Belgrad’a hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda bulunan Ljubljana şehrini kısa bir panoramik turla geçtikten sonra Belgrad’a varışın ardından yapılacak panoramik şehir turumuzda Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Kenzi Mihailova Caddesi vakit yettiğince görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

9.Gün Belgrad -Sofya – Edirne – İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Sofya’ya hareket ediyoruz. Varış sonrası panoramik Sofya şehir turumuzda Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali, Milli Kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski Kraliyet Sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji Müzesi, Eski Sofya – Sendika şehri, Rotonda Kilisesi dışarıdan göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından ardından İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Sınır kapısını geçtikten sonra Edirne’de vereceğimiz molanın ardından İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

6 gece 4 yıldız kalitesindeki yarı merkezi otellerde konaklama ve şehir vergileri (Roma: Holiday Inn Express Rome East Hotel vb., Montecatini: Tuscany Inn Hotel vb., Venedik: Hotel Brioni Mare vb., Belgrad: B Hotel vb.)
Lüks otobüs ile programda adı geçen tüm transferler
Igoumenitsa – Bari feribot bileti
Igoumenitsa – Bari feribotunda 4 yataklı iç kabinlerde bayanlar ayrı erkekler ayrı 1 gece konaklama
8 kahvaltı, 8 akşam yemeği
Selanik, Napoli, Pompei, Roma, Siena, Pisa, Floransa, Venedik, Ljubljana, Belgrad ve Sofya şehir turları
Pompei Antik Şehir Müze giriş ücreti
Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmeti
Venedik Gondol Turu
Venedik Adası’na gidiş-dönüş tekne ücreti
Seyahat sigortası
Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Schengen vizesi ve hizmet bedeli: kişi başı 735 TL vize başvuru merkezine ödenen ücret + (istenirse) pasaport kargo ücreti + (istenirse) 35EUR vize danışmanlık hizmet bedeli (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.)
Diğer şehirlerden İstanbul’a iç hat bağlantı uçuşu ücreti
Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan su ve kapalı içecekler
50 TL yurt dışı çıkış harcı
Program dışı talep edilecek turlar
Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet