ExtrageziExtragezi
Forgot password?

Roma, Napoli, Floransa, Venedik

Roma, Napoli, Floransa, Venedik

1.Gün İstanbul S. Gökçen – Roma

İstanbul S. Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu’nda saat 07:50’de buluşuyoruz. ​Check-in, güvenlik ve pasaport işlemlerinin ardından THY’nin TK1837 seferi ile 10:50’de Roma’ya uçuyoruz. Roma’ya varışın ardından yapılacak panoramik şehir turunda Colosseum, Mussolini’nin halka seslendiği Venedik Meydanı, Vatikan ve San Pietro Bazilikası, İspanyol Merdivenleri, Aşk Çeşmesi (Fontana di Trevi), Vittorio Emanuele Zafer Anıtı, Roma Forum, Imperial Forum, İspanyol Merdivenleri (Piazza Spagna) Via Del Corso ve Circus Maximus göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turunun ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

2.Gün Roma-Pompei- Napoli – Roma

Sabah kahvaltısının ardından gezimize tipik bir İtalyan şehri olan Napoli ve Vezüv Yanardağı’nın püskürmesiyle kül bulutu altında kalan ve taşlaşmış bedenlerin görüldüğü antik şehir Pompei turu ile devam ediyoruz. Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei; M.S.79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı’nın eteklerindedir Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları ve tiyatrolar yer alıyor. Bu ibretli gezimizin ardından otobüsümüz ile Napoli’ye geçiyoruz. 16. yy’da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Ünlü sinema yönetmeni Fellini’nin filmlerine konu olmuş gerçek İtalya Kültürü’nü tanıma fırsatı bulabileceğiniz Napoli, İtalya’nın görülmeye değer şehirlerinden bir tanesi. Gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama için Roma otelimize dönüyoruz.

3.Gün Roma -Floransa – Venedik

Sabah kahvaltısının ardından gezimize Floransa turu ile devam ediyoruz. Rönesans’ın doğduğu şehir olan Floransa’ya varışın ardından yapılacak olan şehir turunda Duomo Kilisesi (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio, Piazza Signoria görülecek yerler arasındadır. Floransa gezisi sonrası Venedik’e hareket ediyoruz. Varışta akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün Venedik – İstanbul A.

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından panoramik Venedik şehir turumuza başlıyoruz. San Marco Meydanı ve Kilisesi, Tövbe Köprüsü, Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi, Giorgio Maggiore Kilisesi ve Büyük Kanal panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuzun akabinde Venedik`in sembolü olan kanallar arasında Gondol Turu sonrası Venedik Adası’ndan ayrılıp Venedik Havalimanı’na hareket ediyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından THY’nin TK1870 sefer sayılı 20:25 uçağı ile İstanbul Yeşilköy A. Havalimanı’na uçuyoruz. Varış: 23:55.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

THY ile İstanbul S. Gökçen / Roma – Venedik / İstanbul Atatürk gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri,
3 gece 4* kalitesinde otellerde konaklama,
Açık büfe sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri (Otellerde yeterli sayıda misafir olmadığı taktirde set menü olarak verilir),
Şehir gezileri,
Venedik Gondol Turu,
Türkçe rehberlik hizmeti
Venedik Adası’na gidiş-dönüş tekne ücreti,
Programda adı geçen tüm transferler,
Seyahat sigortası,
Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Schengen vizesi ve hizmet bedeli: kişi başı 735TL vize başvuru merkezine ödenen ücret + (istenirse) pasaport kargo ücreti + (istenirse) 35EUR vize danışmanlık hizmet bedeli (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.)
Diğer şehirlerden İstanbul’a iç hat bağlantı uçuşu ücreti
Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan su ve kapalı içecekler
50TL yurt dışı çıkış harcı
Program dışı talep edilecek turlar
Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet