ExtrageziExtragezi
Forgot password?

KAZAKİSTAN TURU

Çimkent – Yesi

1.Gün İstanbul -Çimkent

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu Huzurlu Seyahat – Atlas Global Havayolları bankosunda saat 18:30’da buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Atlas Global Havayolları’nın KK1688 seferi ile 20:30’da Çimkent’e uçuyoruz.

2.Gün Çimkent

Varış: 04:30. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası otelimize hareket ediyoruz. Otelde alacağımız kahvaltı sonrası kısa bir süre istirahat ediyoruz. 12:00’de Sayram Yerleşkesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Burada Yerel Tarih Müzesi “Sayram”, Mar-Tobe, Hoca Ahmet Yesevi Hazretleri’nin babası İbrahim-Ata’nın ve annesinin kabirleri, Çimkent’e İslâmı yaymak için ilk gelenlerden Abdülaziz Bab’ın kabri ve Ortaçağ Minaresi göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir gezisinden sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

3.Gün Çimkent – Yesi -Çimkent

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Yesi’ye (180km) hareket ediyoruz. Piri Türkistan Ahmet Yesevi (K.S.) Hazretleri’nin Kabri, Antik Türkistan Yerleşkesi, eski kabristan, kapısıyla birlikte kale, Halvet Yer Altı Camisi, Ahmet Yesevi Hazretleri’nin Hocası Arslan Baba Hazretleri’nin Kabri, Yerel Tarihi Müze “Otrar”, ortaçağ filozofu ve bilim adamı olan Al-Farabi’nin doğduğu ve yaşadığı şehir olan Antik Otrar gezisinden sonra M.S 500 yılında Semerkand, Buhara ve Hiva’dan yola çıkıp Kazakistan’ın kuzeyine giden kervan yolunun yanında bulunan eski Türkistan’a gidiyoruz. Türkistan bir zamanlar Kazak Hanlığı’na başkentlik yapmıştır. Daha sonra Çimkent’e doğru yola çıkıyoruz akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

4.Gün Çimkent-İstanbul

Dönüş yolculuğumuz için 03:00’da otelimizden ayrılarak Çimkent Havalimanı’na hareket ediyoruz. Atlas Global Havayolları’nın KK1689 seferi 05:50’da İstanbul’a uçuyoruz. Varış: 08:25.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Atlas Global Havayolları ile İstanbul / Çimkent / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri,
3 gece 4* Grand Canvas Hotel vb. otelde konaklama,
Açık büfe sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri,
Belirtilen müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
Programda adı geçen tüm transferler,
Türkçe rehberlik hizmeti,
Seyahat sigortası,
Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Diğer şehirlerden İstanbul’a iç hat bağlantı uçuşu ücreti,
Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan kapalı içecekler,
50₺ yurt dışı çıkış harcı,
Program dışı talep edilecek turlar,
Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş,
Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet.